Тема: Подорож в країну натуральних чисел.
Мета: Повторити та узагальнити
вивчений матеріал, перевірити як учні засвоїли тему, їх вміння застосовувати
набуті знання при розв’язуванні вправ, розвивати логічне мислення, навички
усного рахунку учнів, прищеплювати учням інтерес до вивчення математики.
Тип уроку: Повторення та
узагальнення знань, умінь, навичок.
Хід уроку.
1. Організаційний
момент./привітання, перевірка готовності класу до уроку/.
2. Подорож у казку.
На попередньому уроці учнів розділили на дві
команди, вибрали капітанів команд,
Вчитель: Дорогі діти!
Весь цей час ми не гуляли,
А сумлінно працювали,
Числа натуральні вчили,
Дії з ними повторили.
Вчили те, що треба знати,
Щоб рівняння розв’язати.
Мали вдачі не ледачі,
Щоб розв’язувать задачі.
А сьогодні є нагода,
Перевірити знання.
І які ж то результати
Дало наше навчання.
А чого ж бо є нагода?
Трапилась така пригода.
У підземнім темнім царстві,
У безладнім государстві
Жив жорстокий чародій.
Він ні дня не міг прожити,
Щоб комусь зла не зробити
Отакий він лиходій.
Він біди приніс чимало
Хаосом його всі звали
Як до чогось доторкнеться,
Все у безлад обернеться.
А краса кудись зникає,
І порядку вже немає
Та його служки почули
Й звісно Хаосу шепнули
Що прекрасна і чарівна
Математика-царівна
Десь на білім світі є
Що усьому лад дає.
Хаос потрудивсь чимало
Та царівну звісно вкрав
І в темницю заховав.
«Будеш тут ти вічно жити,
Щоб і людям не служити.
Не надійся, що знайдуться
Ті, що будуть рятувати.
Буде важко це зробити,
Можна й голову зламати.
Бо темниця серед моря
Зачарована стоїть
Наберешся друже горя,
Щоб царівну захистить»-
Це сказав злий чарівник
Й непомітно й хутко зник.
Тож поїдемо з ролну
Ми царівну виручать.
Чи готові, любі друзі
Морські хвилі ви здолати?
Як готові – в добру путь!
Кораблі вже вас ось ждуть.
( На старті виставляється два кораблі. Хто швидше
здолає відстань до темниці).
Та ось виліз з моря краб
Клешню до гори підняв
І таке ось всім сказав:
« Розв’яжіть мої завдання,
Лиш тоді у море йдіть,
Перевірте любі друзі,
Чи ви в змозі це зробить.
Щоб Хаоса подолати
Ой багато треба знати
Завдання на усний рахунок:
1-а команда
2-а команда
1. Обчисліть:
А) 25*
348*4; а) 50*649*2;
Б) 125*1342*8; б) 1948*250*4;
В) 5*649*20; в) 788*25*4;
Г) 32*68+48*62; г) 34*121-34*21;
3. Спростіть вираз:
А) 2*6а;
б)14 *5у а) 8х*3б; б) 13у*4;
В) 10х*50х; г) 14х-3х+8х; в) 8х*5х; г)18х-7х+9х.
завдання розв’зують по одному учню від кожної
команди, решта учнів працюють в зошитах, допомогти члену своєї команди можна
тільки тоді коли розв’яжеш завдання своєї і сусідньої команд.
Підводяться підсумки першого туру
і виставляються бали.
Ну ось ви вже розв’язали
Перешкоду подолали.
Час у море поспішати
Нам царівну рятувати.
Швидко кораблі біжать
Щоб царівну виручать
Ой, та що це за біда
Що вирує так вода?
А цар моря виринає
І в мандрівників питає:
«Ви чого в мої простори
Припливли в відкрите море?
Якщо хочете і далі
Ви продовжувати шлях
То зробіть мої завдання
І мандруйте по морях».
Завдання 2-го туру
1-ша команда
2-а команда
Виконай те дії:
(37*18-666:18):37-17; (986:31+29*34):35-29;
Підведення підсумків
Ну і тут перемогли
Все зробили, що змогли
Знову, друзі, в путь рушаймо
В бій із Хаосом вступаймо:
Знов кораблики біжать
Щоб царівну рятувать.
Та ось знову, що за горе?
Збушувало, пінить море.
Дивляться усі, а тут
З моря вийшов страшний Спрут.
Він кораблики гойдає
Ніби перекинуть має:
«Хочете ,щоб відпустив
Я вас далі мандрувати
Мусите мої завдання
Спробувати розв’язати.
Завдання 3-го туру
1-а команда 2-а
команда
Ров’яжіть рівняння:
А) (х+59):42=86 а) (6528:)а-39)=64
Б)43*к-215=473 б)х:38-76=38
Підведення підсумку
Ось ми з вами й це зробили,
Вистачило вмінь і сили.
Море вже ми подолали
І на острів вже попали
Хаос добре потрудився,
Вам задачі написав.
Тож і ви
часу не гайте,
Розв’язати поспішайте.
Завдання 4-о туру
Швидкість течії річки 3 км/год , Швидкість катера за течією річки
А власна швидкість катера 18 км/год , а швидкість
при русі
16км/год. Який шлях пройшов ка- озером 15 км/год . Який шлях прой-
тер, якщо за течією річки він шов катер, якщо за течією
річки
ішов 3 год., а проти течії 4 год. Він ішов 4 год., а проти течії 3
год.
Ой, іще, мабуть не все,
Ось дивіться перед вами,
Перед самими дверима
Хтось писав тут на піску
Нам задачу ось таку.
Та водою позмивало
Цифр у прикладах чимало
Швидше жбо часу не гайте
Цифри в приклади вставляйте
Завдання 5-о туру
1-а команда
2-а команда
6*
14**|*7
***
**5 |**
**
**
**
*1
**6
0
Потрудились ви чимало
І принцесу врятували.
Тож за всі ваші старання
Вам оцінка за навчання.
Підводяться підсумки всіх конкурсів. Команда
переможців отримує медалі «Рицарі математики». Кожний учень одержує оцінку за
урок.